قالب وردپرس قالب وردپرس آموزش وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس

معرفی StationF بزرگترین مرکزاستارت آپی دنیا + فیلم گفتگو با رکسانا ورزا رئیس ایرانی آن

Station F مرکزی برای استارت‌آپ‌ها  یا (Startup Campus) به حساب می آید. ایستگاه اف یا Station F، یک ایستگاه عظیم قطار بوده است که به طور کامل بازسازی شده و شامل حدودا ۳۰۰۰ میز کار،اتاق های کنفرانس و شرکت‌های سرمایه گداری می شود. این ایستگاه به بزرگترین محل برای استارت‌آپ‌ها در جهان تبدیل شده است. Xavier Niel میلیاردر فرانسوی با کمک رکسانا ورزا  ۲۵۰ میلیون یورو هزینه صرف خرید و بازسازی این ساختمان کرده است و آن را تبدیل به یک مرکز برای اکوسیستم تکنولوژی شهر پاریس کرده است.

این مرکز که به بخش‌های مختلف تقسیم شده و هر قسمت تحت مدیریت شرکت‌‌های بزرگی مانند فیس بوک، Zendesk، Vente-Privee،HEC، مایکروسافت و غیره قرار دارد. این شرکت‌های سرشناس، استارت‌آپ‌ها را برای شروع فعالیت در استیشن اف انتخاب کرده‌اند و خود نقش نوعی مشوق، راهنما و ناظر برای آنها را اجرا می‌کنند.

استیشن اف نوعی سرمایه گذاری برای آینده اکوسیستم تکنولوژی فرانسه محسوب می‌شود و اگر همه چیز برای استارت‌آپ های فرانسوی خوب پیش رود، این مرکز می‌تواند نمونه‌ای از یک پروژه موفق برای دیگر فعالان در این زمینه قرار گیرد.

فیلم گفتگو با رکسانا ورزا مدیر بزرگترین مرکز استارتاپ جهان:

فیلم صحبت های خانم رکسانا ورزا در پارک علم و فناوری زنجان:

منابع بیشتر برای آشنایی با Station F:

https://stationf.co

Station F In Paris: The World’s Largest Startups Hub

 

درباره ی حمیدرضا پیله ور

کارشناس ارشد مدیریت اجرایی دانشگاه تهران، مشاور کسب و کارهای نوپا، نایب رئیس بنیاد نرم افزارهای آزاد و متن باز ایران، h.pilevar@gmail.com

مطلب پیشنهادی

۹علتی که اکثر استارت‌آپ‌ها با شکست مواجه می‌شوند

ما همیشه درس‌های جالبی از شکست می‌گیریم. دنیای استارت‌آپ‌ها هم به همین شکل است. ما …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *